Rosana De Montfort

Říjen a Listopad 2021

Narozena: 05.10.1973 v Ostravě
Žijící v: Velké Británie a Bílovec (NJ)
Techniky: akryl, olej, tužka, tuž, uhel, atd.
Umělecký styl: Neo-Surrealismus
Průmyslový romantismus
Dystopický realismus
Telefon: 0044 -7581 051 042
00420 -777 573 159
Email: info@demontfort.co
Web: www.rosanademontfort.com

Její obrazy byly popsány jako "díla vizionáře". Z pohledu neo-surrealistky se jí podařilo fascinovat sběratele umění po celém světě. Jakožto skeptický snílek se momentálně zaměřuje na srovnání starých časů a současných událostí z úhlu pozorovatelky, která cítí změnu ve společenském chování a přírodním prostředí, očekávajíce vyjasnění a vyhrocení situace. Její tvorba reflektuje tendence ženy, která během růstu v několika politických situacích a zemích, vyvinula náhled na svět skrze protiklady.

Rosaninou tendencí v umění není následování trendu, kulturního směru, či módní vlny. Vše záleží jen na pocitu, který se váže na daný čas, prostor a jeho momentalní poselství. Její obrazy k nám mohou přicházet z dávné minulosti, nebo dýchat atmosférou budoucnosti. Každý výjev nasává co nejvíce ze svého prostředí, a proto i techniky, úhly dopadu světla, pigment a technika se od obrazu k obrazu liší. Média, která pro své obrazy používá, jsou většinou plátna, akryl, olejové barvy, syntetika, písek a omítka, laky a tužky. Má ráda moderní živé abstrakce, ale také šerosvitovou malbu. Její obrazy představují neo-surrealistickou éru, kde může okamžitě využít všech svých dovedností a snů.

Vývoj, modláři a učitelé

Vytváření světa kolem svými výtvory v záměru uspokojení její jemně narcistické povahy, začalo v raném věku. Malovala 3D obrazy ve věku 4 let, měla své první veřejné vystoupení ve věku 6ti let, kde kreslila budovy a jejich štukatérské detaily. Ve věku 14ti let naplnila svůj domov malbami a sochami. Tím, že byla potomkem velmi uměleckých rodičů, strávila své dětství mezi nejlepšími z kulturní a tvůrčí společnosti kraje, včetně mentorů a učitelů jakými byli: Karel Žaluda, Jiří (Giorgio) Stejskal, Věra Boudníková-Špánová, Jiří Průsek a Jaroslav Domiter. Okouzlují ji práce Cesara Santose, Stevena DaLuze, Hieronyma Bosche, Salvadora Dalího, Petra Pavla Rubense a dalších.

Zahraničí

Trvalý život za hranicemi od roku 1991 jí nabídl bohatou paletu možností, kde její styl tvorby našel úrodnou půdu. Kolekce jejího umění lze nalézt v soukromých sbírkách, ale také v obchodních a korporátních prostorách v mnoha zemích.
Právě ve Velké Británii dokázala udržet stabilní klientskou základnu a zároveň rozvinout svůj styl o několik nových moderních technik a médií. Tvořila 3D umění, street art kulisy, graffiti a hudební produkci pro britské televizní kanály jako Channel U, BBC Channel 4 a Lion TV, kde se setkala se svým typem davu v kreativním srdci Londýna. Následovaly výstavy a objednávky pro uměleckou produkci, ale i nabídky pro obsazení kreativních pozic v hudební sféře.

Workshopy a úspěchy

V posledních letech byla její práce zakoupena v EU, USA, Austrálii a Rusku. Je zastoupena firmami SAATCHI ART sídlící v New Yorku a firmou Singulart z Londýna. Její hlavní workshopy se nachází ve Velké Británii a v České Republice, kde většinu svých nejnovějších prací ukládá kvůli rozsáhlému prostoru v nedávno renovované nemovitosti. Rosana De Montfort mluví 10ti jazyky, z čehož 6ti na úrovni mateřštiny. Rovněž se účastní řady charitativních projektů v Evropě a také v USA, které získala ocenění městskými radními San Francisca a Bílým Domem. Spolu s několika dalšími umělci byla oceněna mezinárodními cenami Velazquez v Barceloně a cenou Michelangelo v Římě. V roce 2019 vytvořila repliku obrazu blahoslaveného Česlava Odřivouse (patrona rodu Sedlnitzkých), kterému požehnal bílovecký děkan P. Ing. Mgr. Lumír Tkáč. Spoluúčastní se na benefičních projektech města Bílovce a Clacton-on-Sea (UK). V roce 2021 také otevřela pro Zámek Bílovec výstavní galerii, kterou nejen designově navrhla a financovala, ale nyní v ní funguje i jako kurátorka. V roce 2021 vyučuje na Gymnásiu Mikoláše Kopernika v Bílovci výtvarnou výchovu v dočasném projektu. V roce 2022 otevírá svou vlastní Galerii M, v Bíloveckem bydlišti, kde bude nadále věnovat svůj čas studentům a zájemcům o výtvarnou činnost a kreativní média.